After School

SERVICII

Taxă after-school: 600 de lei/lună
Suport și îndrumare teme

Cadrele didactice oferă suportul şi îndrumarea necesară pentru efectuarea temelor, asigurându-se de înţelegerea şi însuşirea conceptelor vizate de acestea.

Program de odihnă

Timp dedicat pentru somn şi refacere fizică pentru cei care optează pentru aceasta. Nu lipseşte povestea înainte de culcare.

Cluburi

Limba engleză de 2 ori/săptămână GRATUIT
Înot – în colaborare cu LPS
Pictură
Cluburi organizate de Librăria Carioca
Instrumente muzicale (pian, vioară, chitară, blockflote)
Corul școlii

Masa de prânz

Meniu ovo-lacto-vegetarian, pregătit cu grijă pentru sănătatea micuţilor, asigurat în sistem catering.
18 ron/zi

Transport

Transfer zilnic: copiii sunt luaţi de la şcoala de provenienţă şi transportaţi la centrul Dr. Luca cu autoturismul şcolii (dacă există un grup de minim 7 copii de la aceeași școală).

Galerie Foto

echipa

Echipa educațională

Echipa educațională de la Liceul Teoretic „Mihai Ionescu” este un motor al excelenței și al creșterii personale pentru elevi. Acești îndrumători pasionați și devotați își dedică timpul și eforturile pentru a crea un mediu de învățare stimulant și încurajator, în care fiecare elev își poate descoperi potențialul, își poate urma pasiunile și poate deveni un cetățean responsabil și de succes în societate.

Bădescu Cătălina
Profesor Limba Franceză

„Capatul posibilitatilor umane este, de obicei, locul de intalnire cu Dumnezeu.” Dale Bruner

Burtescu Gabriel
Profesor Istorie
Constantin Ștefania
Profesor Limba Română

Pot totul în Hristos, care mă întărește. (Apostolul Pavel)

Geană Florin
Profesor Ed. Fizică

Sportul e rugăciunea trupului!

Georgescu Emanuela
Consilier Școlar

Alături de Dumnezeu vei ajunge totdeauna la destinație. Ps. 32,8

Greavu Oana
Profesor Limba Germană

„Ceea ce scrie un profesor pe tabla vieții, nu poate fi șters niciodată.” Anonim

Iarca Gabriel
Profesor Educație Antreprenorială
Ilie Leana Magdalena
Profesor Biologie

„Educația este cea mai bună provizie pe care o poți face pentru bătrânețe.” Aristotel

Manea Livia
Profesor Educație Artistică

Marin Alina
Profesor Geografie

Pentru că îmi place ceea ce fac, am o sursă constantă de motivație care mă determină să fac tot ce pot.

Marinescu Daniela Marilena
Profesor TIC și Informatică
Mitran Răzvan
Profesor Fizică

Absolvent al Universității Politehnica, București. Sunt un profesionist în domeniul educației, axat continuu pe dezvoltarea personala și profesionala.

Niță Teodora
Profesor Educație Plastică

Anii trec și mă găsesc la fel.. In mijlocul copiilor. 😊 Îmi sunt recunoscătoare că am ales să fie așa. Ei mă incarcă cu tot ce e dragoste, pur si frumos!

Nitulescu Gratiela
Profesor Muzică

Dacă dominanta copilăriei este jocul, dominanta vieții mele este aceea de a mă juca printre copii, purtând în suflet dorința de a le insufla dragostea pentru muzică. Viața este mai frumoasă atunci când este cântată. Să cântăm Domnului cât vom trăi! „Voi lăuda pe Domnul cât voi trăi. Voi lăuda pe Dumnezeul meu cât voi fi” (Psalmii 146:2)

Plătică Adelin
Capelan

„Educația nu este umplerea unei găleți, ci aprinderea unui foc.” – W.B. Yeats
Cred cu adevărat în puterea transformatoare a educației, si misiunea mea este de a inspira și ghida atent tinerii in descoperirea adevăratul sine și a scopului lor în viață. Cu înțelegere și compasiune, mă străduiesc să aprind scânteia în fiecare dintre ei, aprinzând pasiunea pentru creștere personală

Răcilă Mariana
Profesor Matematică, TIC

Suntem ceea ce facem in mod repetat. Prin urmare, excelenta nu este o acțiune, ci este un obicei”. Aristotel

Șchiopu-Constantin Florina Grațiela
Profesor Limba Engleză

”Don’t miss out on something amazing because it could also be difficult.” Ce poate fi mai frumos pentru un profesor, decât un drum parcurs alături de elevi, uitând de greutăți, și bucurându-ne de rezultat: elevul împlinit. Accept provocări, deoarece știu că Dumnezeu este întotdeauna deasupra tuturor greutăților. Depinde unde privesc!

Stoian Manuela
Profesor Chimie
Tudor Alina
Profesor Matematică

„Se poate sa ne placa sa cantam la pian fara sa fim Mozart. Este posibil sa ne facă placere sa rezolvam probleme de matematică fara sa fim Einstein. Sa nu va temeți. Cu cât veți lucra mai mult, cu atat va veți rafina mai mult gustul. În plus, muzica numerelor o sa va încânte spiritul.”

Formular de Înscriere

Liceul „Mihai Ionescu”