Foișor (început de proiect)

Clasă în aer liber

Foișor
3.000€

Credem cu tărie că o educație de calitate include contactul cu natura nu doar ocazional, ci cât de des este posibil lucrul acesta pe parcursul fiecărei zile de școală. Din acest motiv, suntem în curs de amenajare a două foișoare în aer liber pe proprietatea noastră, destinate claselor în aer liber susținute de doamnele și domnii profesori. La momentul actual, aceste ore sunt limitate de condițiile meteorologice și, văzând încântarea copiilor ori de câte ori au ocazia să învețe în afara sălii de clasă, înțelegem că este unul dintre lucrurile care le-ar spori bucuria de a învăța.